Jak si vybrat bezpečnostní agenturu

Na českém trhu působí několik tisíc bezpečnostních agentur. Bohužel jen zlomek z tohoto počtu nabízí opravdu kvalitní služby na profesionální úrovni. Pro laika v tomto oboru bývá mnohdy těžké vybrat, která agentura bude nejlépe vyhovovat jeho požadavkům a potřebám. Následující řádky vám poskytnou obecný návod, jak vybrat tu správnou.

1. Charakter zakázky
V první řadě si ujasněte charakter zakázky, a co od bezpečnostní agentury očekáváte. Tím si ujasníte základní kritéria pro výběr správného dodavatele těchto služeb.
Je zapotřebí si uvědomit, že služby poskytované bezpečnostními agenturami mohou být velice rozdílné – od prosté fyzické ochrany objektů, bodyguarding, technické zabezpečení objektů, kontroly místností proti odposlechům až po detektivní služby diskrétní povahy.
2. První fáze výběru
Jakmile máte jasno, co chcete a od bezpečnostní agentury očekáváte, můžete přikročit k první fázi výběru. Zaměřte se na společnosti, které již na trhu nějakou dobu působí. U nich máte větší pravděpodobnost, že získáte více informací a referencí (internet, doporučení), které vám následně pomohou ke kvalifikovanému rozhodnutí.
Důležitá je také transparentní vlastnická struktura, která vám více napoví o stabilitě a solidnosti společnosti. Doporučujeme, abyste si provedli rovněž monitoring o firmě a jejích konkrétních vlastnících. Na internetu dnes není téměř nikdo anonymní a při troše šikovnosti můžete nalézt překvapivé množství důležitých informací.
Pokud si v této fázi nevíte rady a vaše zakázka je většího rozsahu, pouvažujte o využití služeb bezpečnostního poradce, který vám zpracuje analýzu, z jejíchž výsledků vzejde řešení. Bezpečnostního poradce můžete využít i při výběru konkrétního dodavatele služeb.
3. Druhá fáze výběru
Podle uvedených kritérií si vyberte rozumné množství bezpečnostních agentur, které podle vašeho soudu splňují základní parametry.
Tyto společnosti kontaktujte s požadavkem řešení vašeho problému.
Vyžádejte si z jejich strany:
– návrh řešení
– časový harmonogram provedení prací
– přehled referenčních zakázek podobného charakteru
– cenu včetně ceny víceprací
– kontaktní osobu pro vaši zakázku
– předložení všech certifikací, kterými agentura disponuje
4. Třetí fáze výběru
Jakmile obdržíte zpětné reakce bezpečnostních agentur na vaši poptávku, pokuste se obdržená data přehledně uspořádat a vyhodnotit.
Při vyhodnocení dbejte na to, aby nabídnutá cena nebyla hlavním kritériem při výběru. Zachovejte poměr cena – kvalita nabízených služeb. Ne vždy však platí pravidlo, že vyšší cena představuje lepší nabídku služeb. Z tohoto důvodu dbejte na zaslání referenčních zakázek a certifikátů firmy, které vám mnohé napoví o odborných schopnostech zástupců firmy.
Upřednostněte společnosti, které vám nabídnou vlastní účinné kontrolní mechanismy. Vyhnete se tak dalším problémům, které vyplývají z nutnosti neustále zaměstnance agentury kontrolovat.

zdroj: jaktak.cz